E-Posta
İnternet 143 views 0

Ulaştırma Bakanı Açıkladı; Yerli E-Posta Dönemi Başlıyor!

Türkiye’de yerli arama motoru çalışması devam ediyor ancak yeni sistem yerli e-posta sisteminin 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi.

2017 yılının başlarında çalışmaları başlayan yerli e-posta sistemi için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıklama da bulundu.  “Yerli ve milli e posta sisteminin çalışmasını 2018 sonuna kadar bitirip öncelikle bütün kamu kurumlarının kullanmasına sağlayacağız” denildi.

Ahmet Arslan yaptığı açıklama da bu yeni yerli e-posta sistemini vatandaşlarında kullanabileceğini belirtti.

Veriler Türkiye’de Kalacak!

Yerli e-posta sisteminin veri gizliliğini amaçladığı açıklama da verilen bilgiler arasında bulunuyor.

Ocak ayında katıldığı bir program da verilerin Türkiye’de kalmasının çok önemli olduğunu belirten Ahmet Arslan, katıldığı programda vurgulayarak şunları söyledi. “E-postanızı attığınızda ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor.  Dolayısı ile Türkiye dışında birilerinin bu e postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var.”

Önce Kamu Kurumlarında Kullaılacak!

Bakan Arslan, PTT‘ye 2 bin 500, Devlet Demir Yolları’na 700. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 640 kişi alınacağını söylerek istihdam müjdesini de verdi.  Kapatılan internet sitelerine de değinen Arslan görüşmelerin sürdüğüne işaret ederek, “Yasaklama zihniyetimiz yok sadece diyoruz ki yanlışı düzeltin, devam edin.” dedi.

E-Posta ‘lar ABD’yi nasıl karıştırdı?

Dünya kamuoyunda güvenliği konusu 2016 ABD başkanlık seçimleriyle öne çıkmıştı.  Kasım ayına kadar yapılan anketlerde Cumhuriyetçi Donald Trump’ın yaklaşık 12 puan kadar önündteknik servis

e destek aldığı görülen Demokrat başkan adayı Hillary Clinton’ın e-postalarına yönelik FBI soruştırması farkın hızla kapanmasına neden olmuş ve seçim, Trump’ın zaferiyle sonuçlanmıştı.

Hillary Clinton, 8 yıl önce Dışişleri Bakanı görevindeyken “.gov” uzantılı resmi bir e-posta adresi açmak yerine, tüm e-postalarını “hdr22@clintonemail.com” adresinden göndermişti.  Bu adresteki yaklaşık 650 bin e-posta FBI tarafından incelendi ve bir suç unsuru bulunamadı.

Son olarak, Başkan Trump’ın aynı isimli oğlu Donald Trump Jr, Hillary Clinton’a ilişkin önemli bilgiler vereceği öne süren Rus avukat Natalie Veselnitskaya ile e-posta yazışmalarını kamuya açtı.

Mail yazışmaları ABD’de halen devam eden Rusya soruşturmaları kapsamında en önemli deliller arasında görülüyor.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76