Magniber
Güvenlik 133 views 0

Yeni Bir Fidye Virüsü Keşfedildi: Magniber

Yapılan araştırmalar sonucu yeni bir fidye virüsü olan Magniber isimli virüs keşfedildi.  Şu an için Güney Kore ve Pasifik bölgelerinde etkili. Ancak ülkemize saldırı olmayacağı kesin değil. Bu nedenle mutlaka dikkatli olunmalı ve uyarılar yapılmalıdır. İsimli fidye virüsü öncelikle Cerber Ransomware için birincil dağıtım aracı olan Magnitude açıklama kiti tarafından dağıtılıyor.

Magniber Virüsü, Tüm Ülkeleri Etkisi Altına Alabilir!

Magnitude, Magnitude EK ve Cerber’e yakın bir şekilde birbirleri ile ilintili oldukları için,  yeni fidye zararlı yazılımı tüm ülkeleri etkisi altına alabilir.

Son birkaç gün içinde, diğer araştırmacılar, benzer saldırılarını da gördüler. Trend Micro, Magnitude EK saldırılarının15 Ekim Magniber saldırılarından iki hafta önce kısa bir süre ortadan kaybolduğunu belirtti. Araştırmacılar ayrıca, fidye aygıtı Cerber, SLocker ve Locky isimli zararlı yazılımların saldırılarda sıklıkla kullanıldıklarını ama spesifik coğrafi bölgelerde saldırı hedeflemediklerini belirtti.

Saldırılara karşı almanız gereken önlemler için tıklayınız. Kişisel verileriniz saldırılardan korumak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.