Windows Fotoğraflar
Donanım 153 views 0

Windows Fotoğraflar ‘da Yeni Bir Özellik!

Gün geçmiyor ki Microsoft bir yenilik daha çıkarmasın. Evet son zamanlarda çıkardığı yeniliklerle, aldığı kararlarla sık sık haber olarak yaptığımız Microsoft, bir yeniliğini daha kullanıcıları ile buluşturmayı hedefliyor.  Microsoft’un Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunduğu Windows  Fotoğraflar uygulamasını akıllı hale getirmek için bir takım yenilikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile birlikte radikal değişiklikler de bulunan ve yayınladığı yeni güncellemeler ile performansını artırıyor. Güvenliği en üst düzeyde tutmayı hedefliyor. Diğer yandan ise kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Son yeniliği olan Paint 3Dyi kullanıcılar ile buluşturan Microsoft, 1980‘den bu yana hayatımızın bir parçası olan Paint’i yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Windows 10‘dan kaldıracak.

Yeni Paint’in ardından grafik alanında yapılan diğer bir yenilik ise, Windows Fotoğraflar uygulaması olduğu ortaya çıktı.

Windows 10 İçindeki Gizli Hileler

Windows Fotoğraflar Uygulaması, Akıllı Arama Özelliğine Kavuşuyor!

Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için çekilen fotoğrafları yüz, renk ve tarih gibi farklı alanlarda yapay zeka algoritmalarını kullanarak filtreleyen akıllı arama özelliğini test etmeye başladı.

Fotoğraflar içerisinde yer alan nesnelerin analiz edilmesini sağlayan bu özellik ile birlikte, örneğin ‘ ev ‘ kelimesi için bir arama yaptığınızda içerisinde ev yer alan fotoğrafları görebileceksiniz.

Google ve Apple tarafından benzer çözümler uzun bir süre önce kullanıcılara sunulmuştu. Şu anda geliştiriciler tarafından ulaşılabilen özelliğin Eylül ayında yayınlanması beklenilen Fall Creators güncelleştirmesiyle tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Peki, siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….