Güvenlik 189 views 0

Whatsapp Çöktü Mü? Neden Açılmıyor?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp uygulaması çöktü mü? Kullanıcılar son bir kaç saattir uygulamayı kullanmakta güçlük çekiyor.  

Dünyada 1 milyardan fazla insanın kullanmış olduğu bu popüler uygulamanın temelde kullanılış amacı fotoğraf ve veri paylaşımı yapmak. Gün geçtikçe daha da geliştilen yeni özellikler eklenen Whatsapp uygulaması, şu an sistemindeki sorunlar gündemde.

KULLANICILARIN YÜZDE 60’I BAĞLANAMIYOR

Canlı hata haritasına ve dünya basınındaki bilgilere göre, Türkiye ve Avrupa‘nın dışında Hindistan ve Güneydoğu Asya’daki bazı ülkelerde WhatsApp çökmüş durumda. WhatsApp’ın ne zaman düzeleceği ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin güncellemeden kaynaklandığı düşünülüyor. Kullanıcılar, sosyal medyada olayı tartışıyor.

Bazı kullanıcılar Whatsapp’da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada ‘Whatsapp çöktü‘ mesajları göndermeye başladı. Diğer taraftan Whatsapp’ı düzgün çalışan kullanıcılar olayı duyunca şaşırdılar. WhatsApp Web‘ten de uygulamaya erişim sağlanamıyor.

İşte o paylaşımlar: