Whatsapp Business
İnternet 296 views 0

Whatsapp Business Artık Akıllı Telefonlarda da Kullanılabiliyor! Peki Nasıl Çalışıyor?

Artık akıllı telefonlarda da kullanabileceğimiz WhatsApp Business ’in ne olduğunu,nasıl kullanıldığını ve normal Whatsapp ile arasında nasıl bir fark olduğunu bu makalemizde sizler için yanıtladık.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde WhatsApp Business’in “apk”sı ortaya çıkmıştı ve artık akıllı telefonlar için de kullanılabilir hale gelmişti.

Bu yeni programın tasarlanıp nedeni temelde işletmelerle müşteriler arasında daha hızlı şekilde iletişim sağlamak. Oldukça kullanışlı ve mantıklı bir işleyişe sahip olan Whatsapp Business üzerinden artık konuşmalar daha pratik gerçekleşecek. Üstelik şirket veya herhangi bir firma sahibi Whatsapp Business’a geçerek hem iş hesabını hemde özel hesabını iki ayrı cihaza gerek kalmaksızın tek bir cihazda kullanabilecek. Üstelik aynı anda bir çok cihaz da erişim sağlayabilecek.

Whatsapp Business Nasıl Kullanılır?

Şu an uygulamayı kullanmak için herhangi bir ücret gerekmiyor ancak ilerleyen zamanlarda ödeme yapılıp yapılmayacağı konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Uygulamada firmalar için bir çok özellik bulunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra profil bölümündeki sağ üst köşede kalem simgesine tıklayarak normal Whatsapp ‘ta olmayan seçenekler kullanıcının karşısına çıkıyor. Bu kısımda şirket tanımı,e-posta adresi,internet gibi gibi bir çok seçenek bulunuyor.

Normal uygulamadan ayıran diğer bir özelliği ise sabit numaralarla hesap oluşturabiliyor olmanız. Bu özellik ile şirketler müşteriyle kolayca iletişim halinde olabilecek.

Otomatik Cevaplama Özelliği

WhatsApp Business ile gelen diğer bir önemli özellik ise otomatik cevaplama özelliği istatiksel verilere ulaşabilme özelliği. Firma yetkilisinin dışarıda olduğu, mesainin bittiği ya da cevap veremez durumda olduğu zamanlarda müşteriden gelen mesajlara otomatik şablon bir mesaj gönderilebiliyor. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümünden Away Message kısmına şablon mesajı yazmak ve bu mesajın gönderileceği saatleri yazmak yeterli.

Uygulama şu an  Google Play ‘de mevcut değil. Sadece apk sürümü bulunuyor.

İndirmek için tıklayınız.