14 Terabaytlık Sabit Disk
Donanım 85 views 0

Western Digital ‘den 14 Terabaytlık Sabit Disk !

Western Digital, 14 Terabaytlık Sabit Disk ‘ini tanıttı. Yüksek kapasiteli terabaytlık sabit diskini tanıtan Western Digital, dünya da bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.

Western Digital, 14 terabaytlık sabit diskini tanıttı. Western Digital bu kadar yüksek kapasiteli sabit diskini tanıtarak da bir ilke imza atmış oldu.  Western Digital yetkilerince yapılan açıklamaya göre, 14 terabaytlık Ultrastar Hs14’ün SATA ve SAS biçimlerinde, saniyede 223 MB hızlara ulaşabiliyor. Kullanıcılara daha fazla verim sağlaması beklenen Western Digital, dünya da bir ilki gerçekleştirip tanıttığı 14 terabaytlık sabit diski, daha çok kurumsal müşterilere odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

14 Terabaytlık Sabit Disk Yüksek Kalitede Bir Ürün!

Dev üretici Western Digital, fiyat konusunda herhangi bir açıklama da bulunmadı. Ancak firmanın dünya da bir ilki gerçekleştirerek tanıttığı 14 terabaytlık sabit diski, yüksek alana ihtiyaç olanlara oldukça yarar sağlayacaktır.

Western Digital, dünyada ki ilk 14 TB’lık sabit diski, ilk olarak web sunucuları ve benzeri şirketlerin kullanıma sunmayı planlıyor. Şirketlerden sonra da yavaş yavaş diğer kullanıcılara sunmayı planlıyor.