VPN
Donanım 122 views 0

Vpn Nedir? Neden Vpn Kullanılmalıdır?

VPN?

Sanal Özel Ağlar’ın kısaltılmış adıdır. Özellikle gizliliğe önem veren kullanıcıların vazgeçilmezidir. Kolay kurulumu ve uygun fiyatı nedeni ile hemen sahip olabilirsiniz. VPN ile yapabileceğiniz şeylerden bazıları aşağıdadır:

 1-Konum Tabanlı Kısıtlamaları Aşmak

Örnek olarak bazı filmler ve diziler kendi ülkeleri haricinde izlenmemektedir. Ancak VPN kullanarak bütün konumlarda görüntüleyebilir ve özel kısıtlamalar aşılabilir.

VPN

 2-Konum Tabanlı Ücretlendirmeyi Aşmak

Bir çok mağaza aynı ürün için kullanılan web tarayıcısına farklı fiyatlar göstermektedir. Bunların arasında kullanıcı için kabul edilmeyen durumları aşmak için kullanılan özelliklerinden bir diğeridir.

3-Torrent Etkinliğinin Gizli Tutulması

Torrent’in yasadışı ve yasal kullanımları vardır. Tabi lisanslı hizmet ve içeriklere Torrent üzerinde ulaşılmaması tavsiye edilir. Fakat hem Torrent’i özel tutmak için hem de servis sağlayıcıların Torrent’leri yavaşlatmaya engel olmak için kullanılmaktadır.

4-Her Şeyin Şifrelenebilmesi

Üzerinden kurulan internet bağlantısı, her şeyi şifreli bağlantı üzerinde ilerletir. Bu nedenle bağlantılar hackerlar tarafından ele geçirilse de bir etkisi olmayacaktır.

VPN

5-Oyunları Hızlandırmak

Servis sağlayıcınızın oyunları hızlandırmak gibi bir artısı olmasını istiyorsanız  kullanabilirsiniz.

6-Yasaklı Siteleri Açmak

Bazı sitelere giriş devlet kurumları tarafından yasaklanmıştır. Bu siteleri açamadığınızda VPN’i kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Ek olarak şifreli bağlantı özelliği bulunduğu için girmiş olduğunuz bu siteler kimse tarafından öğrenilmemektedir.

7-Tamamen Özel İletişim

Grup sohbet araçları,bulut sürücüler hackerların hedefleri olabilir. VPN kullanarak bu tür riskleri azaltabilirsiniz,ancak karşı kullanıcıların da  kullanması şarttır.