Sunucu
Kurumsal Bakım 468 views 0

Sunucu Nedir? Neden Bir Sunucu Gerekir?

Daha çok server ve ana makine olarak duyduğumuz ancak asıl olarak Sunucu adı verilen bu cihazlar nedir? Ne işe yarar? Herkesin bir server bulundurması gerekir mi? Bugün ki makalemizde bunları inceleyeceğiz.

İlk olarak serverlar yapılandırılan bir ağ üzerinde uygulamaları ve bilgilerin kullanıcılar ile paylaşılmasını sağlayan, yazılım ve donanım bileşenlerinden oluşmuş olan özel bilgisayarlardır diyebiliriz.  Sunucular kullanılış biçimlerine göre adlandırılabilir. Örnek vermek gerekirse web server olarak kullanıyor iseniz web sunucusu diyebilirsiniz.

Sunucu işletim sistemleri her alanda olduğu gibi giderek güncellenen, farklılaşan konulardan biri. Bununla birlikte sunucular artık birçok görevi otomatik ve en önemlisi güvenilir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Şirketinizde Sunucu Var Mı?

Bir sunucuya sahip iseniz özellikle kurumsal firmalar için. Bu sizlere pek çok kolaylık sağlayacaktır. Parma Bilişim olarak her işletmenin bir server cihazına sahip olmasını öneriyoruz. Size sağladığı artıları öğrendikten sonra sizde aynı fikirde olacaksınız.

Öncelikle şirketiniz bünyesinde bir sunucu kurabileceğiniz gibi, servis ve yer sağlayıcıların günümüzde oldukça uygun olan tarifelerinden, kendinize uygun birisini seçerek fiziksel sunucunuzu internete açabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda uygulamaları veya kendinize ait olan özel uygulamaları kurabilirsiniz. Bununla beraber kullanıcılarınızı veya ortaklarınızı da bu kaynaklara erişebilmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Tercih ederseniz kişisel bilgisayarınıza veya serverınıza uzaktan bağlanarak yönetebilirsiniz.

İşletmeniz için güçlü bir sunucuya ekonomik olarak sahip olmak bilişim altyapınızı güçlendirecek. Bununla beraber ise sizlere birçok avantaj sağlayacaktır. Parma Bilişim’den temin edebileceğiniz sunucu ile firmanızın en önemli ihtiyaçlarını en kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Parma Bilişim Sunucu Hizmetleri

  • Piyasadaki tüm marka serverların kurulumlarının yapılması
  • İşletim sistemi, servisleri, uygulamalarının kurulması ve yapılandırılması
  • Sunucu yapılarının tüm entegrasyon işlemleri
  • Cihaz üzerinde yetkilendirmelerin ve dosya erişimlerinin gruplandırılması
  • Müşterilerimizin sunucularının 7/24 izlenmesi ve oluşabilecek sorunlara anında müdahale edilmesi

Size özel sunucu hizmetleri için bizimle iletişime geçin…