Site İçi SEO
İnternet 209 views 0

Site İçi SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

Site İçi SEO ifadesi ile aslında söylenmek istenen tam olarak web sitesinin daha iyi sıralamalar elde edebilmesi için web site öğelerini optimize ettiğimiz işlemdir. Temel amacı şudur ki; arama motorlarında aratıldığında daha mantıksal sayfalarda görünmesi ve daha fazla trafik halinde olmasıdır. Teknik olarak baktığımızda sayfanın içeriğine ve HTML kaynak kodunu optimize etmeyi amaçladığımız işlemdir.  Site içi SEO yapmamızdaki bir diğer amacımız ise, arama motorlarının sayfa içeriğini yorumlamasına yardımcı olmak hatta bunun da ötesine geçerek kullanıcıların bir sayfanın tam olarak neyin hakkında olduğunu daha arama sonuçlarındayken anlamalarını sağlamaktır.

Site İçi SEO hizmeti ile birçok konuda hem arama motoru hem de kullanıcılar için daha kolay hale getirmektir.

Site İçi SEO Hizmetinin Faydaları

  • Arama motorları sonuç sayfalarında daha iyi sıralamalar elde etmenizi sağlar.
  • Anahtar kelimeler gibi değişkenler aracılığıyla sayfanızın daha iyi tanımlanmasını sağlar.
  • Bir web sitesinin ne hakkında olduğunu anlatır.

Eskiden site içi SEO işleminde anahtar kelime kullanımı ile aynı şeymiş gibi düşünülüyordu ve yüksek kaliteye sahip olan anahtar kelimeler ekleniyordu. Ancak site içi SEO hizmetinde olay biraz farklıdır. Artık anahtar kelimeler pek te önem arz etmiyor. Günümüzde site içi SEO’un en önemli noktalarından biri; içerik konuları.

Arama motorları artık daha karmaşık bir hal aldı. Yeni düzende sıralama yaparken bir sayfadaki eş anlamlı kelimelerin kullanımından, içeriğin nasıl göründüğüne kadar birçok faktör göz önünde bulundurularak hazırlanıyor.

Anahtar kelimeler tabikide hala bir noktada önemli. Fakat SEO için elzem değil, belirli kurallara göre gerektiği kadar kullanılmalı.

Arama Motorlarının Sayfa İçeriği Bakımızdan Beklentileri Şunlardır;

  • Benzersiz olmalı. Başka yerlerden elde edeceğiniz kopya içerikler arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralarınızı olumsuz etkileyebilir.
  • Güvenilir olunmalı. İçeriğiniz ile ilgili sunduğunuz bilgiler güvenilir mi? Ziyaretçiler size bilgilerin doğruluğu konusunda güveniyor mu?
  • Kullanıcı dostu olmalı. İçeriğiniz okunabiliyor mu? Sitenizde dolaşım kolaylıkla gerçekleşiyor mu? Siteniz genel olarak temiz mi yoksa reklamlarla mı dolu?
  • İyi arama sıralamaları için artık kapsamlı ve derinlemesine içerikler oluşturulması gerekiyor.
  • Kullanıcı beklentilerini karşılıyor mu? Kaliteli bir içerik yaratmanın ve optimize etmenin önemli bir parçası da araştırmacıların beklentilerini karşılamaktadır.

SEO optimizasyonları ile ilgili bilgi ve destek almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.