Site Dışı SEO
Kurumsal Bakım 329 views 0

Site Dışı SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

İlk olarak Site Dışı SEO ,mevcut web sitenizin arama motorlarındaki öneminin yükselmesi için sitenin dışından web sitenize vermiş olduğunuz desteklerin tümüdür. Birçok kişi dışarıdan verilen destek olarak siteye link vermek olarak düşünür. Ancak olayın aslı bu değildir. Kurumsal SEO danışmanlığı alacağınız firmanın diğerlerinden daha kaliteli ve uygun olduğunu anlayacağınız en temel unsur Site Dışı SEO hizmeti dir. Site dışı SEO işleminin web sitenizin sanal dünyada tanıtma ve reklamının yapılması yöntemlerine etki ettiğini söylemek yeterlidir. Bu durum web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasıyla doğrudan bağlantılı bir durumdur.

Site dışı SEO, mevcut web sitenize dışarıdan verdiğiniz destektir. Aşağıda sizlere sitenizin arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmasını sağlayacak birkaç terimden bahsettik. Bunları hep beraber inceleyelim.

Site Dışı SEO Hizmeti Önemli Noktalar

Sosyal Medya Kullanımı

SEO hizmetindeki önemli olan konulardan birisi ise sosyal medya mecralarının kullanılmasıdır. Sosyal medya web siteniz için olumlu etkisi bulunan link inşası merkezidir diyebiliriz. Sosyal medya ortamlarından web sitenize yönlenen tüm linkler, nofollow adı verilen referans olmayan ve değerli görülmediği düşünülen linklerdir. Fakat bu linklerin de olumlu referans olarak ifade edilen dofollow diye nitelendirdiğimiz linkler kadar olmasa da, azımsanmayacak kadar büyük önemleri olduğunu söylememiz mümkün.

Sosyal medyada firmanız için yapılan olumlu veya olumsuz yorumlar da Google gibi arama motorları tarafından fazlaca dikkate alındığını da bilmenizde fayda var.

Link Yapısı

SEO danışmanlığında en önemli kısım şüphesiz link yapısının belirlendiği kısımdır. Hatta bilmenizi isteriz ki en popüler site dışı SEO tekniği budur. Yani mümkün olduğunda backlink (dış link) aldığınız durumda web sitenizin arama motorlarında daha değerli hale gelmesini sağlarsınız. Bir diğer nokta ise, sitenizi ziyaret eden kullanıcı site içeriğindeki yazı veya resim beğenip kendi web sitesinde paylaşılması. Sitenizin linkini vermesi durumunda arama motorlarında daha kaliteli noktalara gelmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Etiketleme ve Reklam

Bu yöntem her ne kadar arama motorlarının algoritmaların değişmesinin ardından eskisi kadar pek önemli görülmemektedir. Fakat web sitenizde trafik istiyorsanız bu beklentinizi karşılayarak noktalardan biri olmaya devam ediyor. Tabiki önemli olan noktalardan biri de web site içeriğiniz ve yapısına göre tanıtım yapmanızdır. Siteniz üzerinden dönüş almak için yapılabilecek son konu ise, Adwors hizmetidir. Parma Bilişim web siteniz üzerinde gerekli analizleri gerçekleştirerek en iyi Adwors hizmetini minimum fiyatlar ile sunmaktadır. Adwors hizmeti sonrası site yükselişinizi sizde fark edeceksiniz.

Son olarak SEO danışmanlığı almanın işletmeniz için önemli ve gerekli olan bir konu olduğunu belirtmek isteriz. SEO hizmetini firmamız uygun fiyatlar ile sağlamaktadır. Daha fazla bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.