SEO Danışmanlığı
Kurumsal Bakım 165 views 0

SEO Danışmanlığı Nedir? Neden Önemlidir?

SEO danışmanlığını kısaca belirtmek gerekirse şöyle söylenebilir ki, web sitenizin arama motorunda üst sıralarda yer almasını istiyorsanız yapılması gereken bir takım şeyler vardır. Bunlara genel olarak SEO danışmanlığı diyoruz. SEO danışmanlığı günümüzde web siteleri üzerinden satışlarda önemli bir rol oynamaktadır. İşletmenizde verdiğiniz herhangi bir hizmetin arama motorunda aratıldığında üst sıralarda çıkması firmanızın da üst sıralarda olmasına ve dikkat çekmesi anlamına gelir.

Üst sıralarda olmak, iletmenizin web sitesine daha fazla trafik ve ziyaret çekecektir. Rekabetin yüksek olduğu alanlarda bildiğiniz gibi anahtar kelimelerle üst sıralarda olmak oldukça zordur. Ancak Parma Bilişim olarak sizlere verdiğimiz SEO danışmanlığı hizmeti ile üst sıralara çıkmanızı hedefliyor ve bunu gerçekleştiriyoruz.

Parma Bilişim SEO Danışmanlığı Hizmeti

Belirttiğimiz üst sıralarda bulunmak ilk 50 ‘de olmak değil. Yapılan araştırmalarda birinci sırada yer alan sonuç ziyaretçilerin yüzde 33’ünü, ikinci sırada yer alan yüzde 18’ini ve üçüncü sırada yer alan sonuç ise yüzde 12’sini çekmektedir. Ziyaretçilerin ilgisini çeken durumlar da ise ilk üç sırada yer almak fazlasıyla önemlidir.

Ancak şöyle bir durum var ki; ilk üç sırada bulunmak hiç kolay değildir. Genel olarak firmalar SEO danışmanlığı konusunda mutlaka bir destek almalıdır. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi üst sıralarda olmak işletmeniz açısından da önemlidir. İşte bu noktada Parma Bilişim olarak firmanıza en uygun SEO danışmanlığını vererek işletmenizin üst sıralarda çıkmasını ve web sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlıyoruz. Aram motorlarında ilk üç sırada bulunmanız için sizlere mutlaka SEO danışmanlığı önermekteyiz.

SEO danışmanlığı ile ilk olarak sitenizi ve rekabet analizinizi kontrol ediyoruz. Daha sonra neler yapabileceğimize dair planlar çıkarıyoruz. Bunu site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayırıyoruz.

Site yapınızda değiştirmeniz gereken birkaç nokta olabilir. SEO danışmanlığı hizmetinde bunları belirliyoruz. Örneğin; meta açıklamaları, sayfa başlıkları, site haritasındaki düzenlemeler vs. gibi birçok konu olabilir. Bunların yanında site hızı, mobil uyumluluk gibi önemli faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.

Site dışı önemli nokta ise sitenize backlink alınmasıdır. SEO danışmanlığı ardından bu konu için nasıl bir strateji izlemeniz gerektiğine dair veriler elde edersiniz. Backlink dışında önemli olan faktörleri de belirleyerek siteniz için en iyi olanı gerçekleştiririz.

Sizde web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız SEO danışmanlığı hizmeti almalısınız. Konu hakkında Parma Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.