Office 365
İnternet 96 views 0

Office 365 ‘e Yeni Bir Güncelleme Geliyor!

Bu ayın sonlarına doğru Microsoft’tan Office 365 için yeni bir güncelleme geliyor. Bu güncelleme ile aktif olacak özellik sayesinde artık Word’de büyük değişiklikler olacak.

İşte Office 365  ‘in Yeni Güncellemesi 

Microsoft’un sunacağı bu yeni  Read Aloud özelliği sayesinde ses metinlerle etkileşim içinde olacağı söyleniyor. Şöyle ki metni yüksek sesle okumayı, hataları bulmayı ve düzeltmeyi sağlayan bu özellik disleksiler için çok yararlı olacak.Yani kısaca açıklamak gerekirse Read Aloud Özelliği metnin yüksek sesle okunmasına imkan tanıyarak, hataları bulma ve düzeltme imkanı sağlayacak. Bu özellik sayesinde Disleksi hastaları için büyük kolaylık sağlanmış olacak. Disleksi yani görme ve anlama bozukluğu yaşayan kişiler Microsoft Word’e eklenecek olan Read Aloud özelliği sayesinde  metinleri yüksek sesle okuyup, rahatlıkla anlayabilecek ve hataları kolaylıkla düzeltebilecekler.

Office 365 Güncellemesi İle Sesli Okuma Özelliği Arasındaki Fark Ne?

Haberimizi okuyan birçok Office 365 kullanıcısı Read Aloud özelliğini şuan Microsoft Word‘de bulunan sesli okuma özelliği ile mukayese etmek isteyebilir veya arasındaki farkı öğrenmek isteyebilir.

Microsoft Word Sesli Okuma Özelliği geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılmıştı. Read Aloud özelliğini sesli okuma özelliğinden farklı kılan en önemli özellik ise gerçek zamanlı ses düzenlemeleri ve metinsel vurgulamalardır. Kullanıcı metindeki yanlış vurgulamaları, tonlamaları, okuma hızı ve okumayı kolaylaştıran, yazım dilini akıcı hale getiren önermelerle karşılaşacak. Bu özellik Disleksi hastalarının hayatını oldukça kolaylaştıracak.

Read Aloud Özelliği birçok kullanıcıyı şimdiden sevindirdi. Read Aloud özelliğini denemek isteyenler Office 365 ‘de bulunan deneme sekmesini kullanarak demosuna ulaşabilirler.

Disleksi hastaları bu yeni güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorlar. Ne zaman çıkacağı konusunda ise Ağustos aylarının sonunda yeni özelliğin aktif olacağı söylendi.

Peki, siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….