Nissan Kanada
Güvenlik 80 views 0

Japon Otomobil Devi Nissan Kanada ,Siber Saldırıya Uğradı.

Kanada’daki operasyonlarında finansal işlerin sorumlusu Nissan Kanada Finance siber saldırıya maruz kaldı. Saldırıdan 1.13 milyon kişinin etkilendiği biliniyor.

Yeni yılın bitmesine sayılı günler kala siber saldırganlar durmak bilmiyor bu defa Japon otomobil devi Nissan‘ı hedef alan hackerlar 1.13 milyon müşterinin bilgilerine erişti. Saldırıyı 11 Aralık’ta farkeden Nissan, tam olarak 10 gün sonra durumu halk ile paylaştı.

Otomobil Devi Nissan Kanada Hacklendi!

Henüz hangi verilerin ve kaç kullanıcının bilgilerine erişildiği tam olarak bilinmiyor ancak ilk bulgular 1.13 milyon kişinin hassas verilerinin ele geçirildiği konuşuluyor.

Çalınan bilgiler arasında müşterilerin adı, soyadı, kredi puanları,ödeme planları ile araçların modelleri ve araç şahsi numaraları bulunuyor. Nissan Kanada, henüz kullanıcıların kredi kartı ve banka kartlarına ait verilerin hacklendiğine dair bir bulguya ulaşmadıklarını belirtti. Kanada dışındaki müşterilerin bu saldırıdan etkilenmediğini belirten şirket, NCF ile birlikte Nissan‘ın Kanada’daki araç satış işlemlerinde müşterilere kredi sağlayan Infiniti Financial Services şirketinin de siber saldırıdan etkilendiği belirtiliyor.

Şirket, Ücretsiz Kredi Takip Hizmeti Sunacak!

Şirket bu sorunu müşterilere karşı telafi etmek amacıyla 1.13 miyon müşterisine 12 ay boyunca ücretsiz kredi takip hizmeti sunacağını belirtti.

Sizde firmanızda ki verileri korumak için mutlaka bir güvenlik duvarı (firewall) cihazı sahibi olmalısınız. Satın almak veya daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.