Donanım 306 views 0

Nasıl Bir Bilgisayar Almalıyım?Nelere Dikkat Etmeli?

Nasıl Bir Bilgisayar Almalıyım?

Bilgisayar alırken her insanın aklını kurcalayan bir çok soru vardır.Hem size yardımcı hem de sorularınızı cevaplamak adına bir kaç püf noktası paylaşacağız.Kendinize ilk olarak sormanız gereken soru, nerede ve işinde kullanacak olduğunuzdur. Peki bu sorunun cevabı nedir?

grafik tasarım blgisayarı

Grafik ve tasarım

işinde kullanacaksanız eğer, ekran boyutu ve ekran kartının harici ve tipkime süreleri hızlı olması önemlidir. Bu bilgisayarlar içinde en az 8GB b’lık RAM yeterli olacaktır. İdeal bir tasarım cihazı için ekranın büyük olması çözünürlük değerlerinin yüksek olması başlıca tercih sebeplerindendir.

oyuncu bilgisayarı

Bir oyuncuysanız ve bilgisayar oyunlarında kullanacaksanız,size harici ekran kartı en az 8 gb RAM’li ve ssd olan bilgisayarları önerebiliriz.Ancak notebook kullanmayı düşünüyorsanız, cihazınızı soğutmak için ek olarak cihaz soğutucu almanız gerekmektedir. Büyük ekranlı bir bilgisayar veya notebook size daha iyi görseller sunacaktır.

ofis bilgisayarı

Standart veya ofis ortamında

kullanacaksanız eğer ekran kartına ihtiyaç yoktur, intel hd grafik veya paylaşımlı ekran kartı yeterli olacaktır. Bu tür bilgisayarlarda  dikkat etmeniz gereken depolama  ve işlemci olayıdır. Asıl dikkat etmeniz gereken husus ise cihazın uzun süre açık kalacağı ve kullanımda olacağıdır.Kasa yapısı dikkate alınmalıdır.
Cihazın alışı kadar satın almadan sonrası da önemlidir. Cihazın kullanım kartları ömür ve performans açısından önemlidir. Bu nedenle aldığınız cihaz eğer notebooksa, soğutucu ile kullanmak, sert ve hor kullanımdan sakınmak gerekir. Cihazın düzenli güncellemeleri,uyumlu yazılımları ve bilgisayara virüs programı kullanmak ve bilgisayarı tehlikeli yazılımlardan korumak gerekir.

Kısaca bilinçli alışveriş yapmalı ve kendinize ‘Nasıl bir bilgisayara ihtiyacım var ‘diye sormalısınız.Eğer hala karar veremiyorsanız bize ulaşın sizin için en uygun olan bilgisayarı seçmek için yardımcı olalım.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….

Email: info@parmabilisim.com.tr

Telefon: 0216 661 15 76