Microsoft Paint
Donanım 134 views 0

Microsoft Kötü Haber; Microsoft Paint’i Kaldırıyor mu?

Microsoft Paint’i Kaldırıyor mu?

Yazılım devi olarak adlandırılan Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesiyle efsaneleşmiş program Microsoft Paint’i kaldırmayı planlıyor. 32 yıldır kullanımda olan bu program Microsoft için artık demode uygulamalar listesinde yer alıyor.Demode olan uygulamalardan biri de Outlook Expless.

 

 

 

 

 

 

 

Paint, Kasım 1985‘te Windows 1.0 sıfır sürümüyle birlikte kullanıma sunulmuştu. Ardından Windows 98′le birlikte görselleri JPEG olarak kaydetme özelliğini sunmuştu. Son olarak geçen yıl, Paint 3D’yi çıkardı. Bu yenilikle kullanıcılar 3D görseller yaratabiliyordu.

AYDA 100 MİLYON KİŞİ KULLANIYORDU

Microsoft’un verilerine göre Paint’i ayda 100 milyon kişinin kullandığını belirtti. Paint karmaşık fotoğraf düzenlemelerinde pek işlevsel görülmese de, popüler olmasının nedeni programın basitliğinden geliyordu. Bu nedenle 32 yıldır bu işletim sisteminde mevcut.

Bir diğer yandan her ne kadar basit bir uygulama gibi görünse de bir çok kullanıcı Paint kullanarak detaylı resim çizebiliyordu. Bahsettiğimiz gibi henüz kesin olarak kaldırılacağı belli olmasa da Microsoft tarafından kaldırılması planlanan programlar arasında bulunuyor.