Microsoft Lisanslama Hizmeti
Donanım 137 views 0

Microsoft Lisanslama Hizmeti

İlk olarak lisanslama da en önemli olan bir konu vardır ki o da ORJİNAL YAZILIM KULLANMAK SON DERECE ÖNEMLİDİR.  Orijinal yazılım kullanmanız en büyük avantajlarından biri ise sahte yazılım kullanılan bilgisayarla kıyasla daha yüksek performans ile çalışır. Daha güvenilir ve güvenlidir. Lisanssız yazılım kullandığında karşılaşacağınız şeylerden bahsetmek gerekirse öncelikle, bilgi güvenliği açığı, siber güvenlik tehditleri ve bilgilerin kaybı gibi ciddi sorunlara yol açacaktır. Bunun yanında telif hakları ihlalinden doğacak hukuki sorunları da beraberinde getirir. Bu nedenle sizin ve şirketinizin mağdur olmasını engellemek için mutlaka orijinal lisans kullanmanızı öneriyoruz. Peki Microsoft Lisanslama Hizmeti nedir?

Bir diğer artısı da şudur ki, doğru lisanslama her zaman tasarruf etmenize yardımcı olur. Doğru uygulandığında, Microsoft’un toplu lisanslama çözümleri bir işletme veya kurumda birden fazla bilgisayarda yazılım çalıştırmayı daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirir.

Temel Windows Lisanslaması Nedir?

Şimdi sizlere Windows Lisanlarının neler olduğundan bahsetmek istiyorum. 2 tür Windows lisansı mevcuttur. Bunlar;

1-Tam sürüm Lisansı: Her bilgisayar da aşağıda belirttiğimiz şekilde satın alınan tam sürüm lisansının mutlaka bulunmalıdır.

Bilgisayarınızda orijinal Windows yazılımı edinmek istiyorsanız en uygun yol aşağıdaki gibidir;

Yeni bir bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu Windows yazılımı yüklenmiş olarak satın almanızdır.

Free-dos işletim sistemli yeni bilgisayar ile OEM Sistem Üreticisi Windows lisansını aynı faturada birlikte de satın alınabilir. Toplama bilgisayarlar ile OEM Windows lisansını aynı faturada birlikte satın almaktır.

2-Yükseltme Lisansı: Tam sürüm Windows lisansını, Windows’un yeni veya farklı bir sürümüne yükseltilir. Ancak tam sürüm lisans yerine geçmez.  Bilgisayarınızda tam sürüm bulunmuyor ise bilgisayar sadece yükseltme lisansı ile lisanslanamaz.

Parma Bilişim Microsoft Lisanslama Hizmeti

Bilgi ve iletişim teknolojileri kullanım oranının giderek artmasına karşın, yazılım ve donanımların hukuka ve güvenlik gereklerine uygun şekilde kullanılmaması sistemleri siber saldırı tehlikesine açık hale getiriyor.

Parma Bilişim sunduğu birçok hizmetler yanında tabikide sizler için Microsoft lisanslama hizmeti de vermektedir. Yukarıda da bahsettik orijinal lisans kullanmak her zaman önemlidir. Sahte lisans kullandığımızda karşılaşacağımız sorunlar çok ciddi problemlerdir. Türkiye’de de bilgi ve iletişim teknolojilerinin oldukça yoğun kullanılmasıyla bu durum ister istemez belirli tehditleri beraberinde getiriyor. En önemlilerinden biri de siber korsanlık. Bu konuyla ilk çözüm lisanslı orijinal ürünler kullanmaktır

Parma Bilişim olarak firmanızın ihtiyacı olan lisansı belirleyerek sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyat ile sunuyoruz. Konu hakkında görüşmek için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76