Dash
İnternet 382 views 0

Yeni Kripto Para Birimi ” Dash ” Büyük Çıkış Yakaladı!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki çekişmeyi takip ettiyseniz eğer biliyorsunuzdur. Ancak yeni bir kripto para birimi çıkmıştı ” Dash ” henüz yeni çıkmasına rağmen kısa sürede büyük çıkış yakaladı.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin topluluklarında yaşanan çatallanma tartışmaları ve sonrasında gelen çatallanmanın iptali açıklaması Bitcoin’in değerinde önemli düşüş meydana geldi.  500$ seviyelerinde bir değere sahip olan Bitcoin Cash’in ise değerinin 2000$‘ın üstüne çıkmasını sağlamıştı. Bu esnada bir diğer kripto para birimi Dash ise çok kısa sürede büyük bir çıkış yakalayarak gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Dash Kısa Sürede %50 Değer Artışı Gösterdi!

İlk olarak 2014 yılında 2$ değeriyle kullanıma sunulan ve geçtiğimiz yılın ortalarına kadar 10$’ın üstünde bir değere ulaşamamıştı. Bu yılın başında 12$ seviyelerinde bir değere sahipti.  Ağustos ayında Bitcoin‘de yaşanan bölünmenin ardından hızlı bir şekilde değer kazandı. Değerini 270$-300$ seviyelerine sabitleyen bu değeriyle birlikte piyasa hacmi olarak Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi. Ardından altıncı popüler kripto para birimi olarak değerlendiriliyordu. Hafta sonunda ise ciddi bir değer artışı yakaladı. Dash 12 saatte değerini yüzde 50’nin üstünde artırmayı başardı ve 542$’lık rekor seviyeye ulaştı.

Geçtiğimiz hafta blok zincirinde bir güncelleme yapılacağını duyuran Dash geliştiricileri yeni güncellemeyle birlikte blokların boyutunun 2MB’ye yükseltileceğini duyurmuştu. Böylece 1MB’lik blok boyutuna sahip olan Bitcoin’e kıyasla işlemlerin daha hızlı ve ucuz gerçekleşebileceği Bitcoin Cash ile birlikte değerini artırdı ve yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı.