Files Go
Manşet 130 views 0

Google’ın Yeni Temizlik Uygulaması Files Go ‘nın APK Dosyası Yayınlandı!

Google bu defa zayıf donanımlı cihazlar için bir yenilik olacak olan yüksek performansa sahip yeni temizlik uygulaması Files Go ‘nun APK dosyasını yayınladı. 

Akıllı telefon üreticileri, tüketicilerin bu ‘temizlik’ ihtiyacını fark ederek son dönemlerde tanıttıkları cihazlar için kendi temizlik uygulamalarını geliştirmeye başladılar. Google da bu şirketlerin arasına girerek Files Go adındaki kendi temizlik uygulamasını geliştirmeye başladı. Uygulama şu an için kapalı beta programında olsa da APK ile yükleyerek denemek mümkün.

       

Files Go Play Store’dan İndirilebilecek!

Google’ın I/O 2017 Konferans’ında açıkladığı Android Go girişiminin bir parçası. Android Go, temelde zayıf donanım bileşenlerine sahip cihazların Android işletim sistemini daha iyi çalıştırmasını amaçlayan bir proje. Files Go da 10MB dosya boyutu ile Android Go’nun amacına son derece uyuyor. Resmi olarak tanıtıldıktan sonra birçok modelde ön yüklü gelecek. Fakat ön yüklü olmaması durumunda Play Store’dan da indirilebilecek.

Play Store’da uygulamanın yetenekleri ile ilgili; cihazınızda daha önce hiç olmadığı kadar boşluk yaratabileceği, cihazı performanslı tutmak için kullanmadığınız uygulamaları kaldırmayı önereceği, birden fazla kaydedilmiş resimleri algılayıp silmeyi önereceği, dosyaları hızlı ve güvenli bir şekilde çevrimdışı paylaşabileceği yazıyor. 10MB’lık bir uygulama için fazlası ile işlevsel yetenekleri olduğu söylenebilir.

Buraya tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz.