Güvenlik 175 views 0

Siber Saldırganların Şimdiki Hedefi: Gelir İdaresi Başkanlığı

Siber saldırganlar gün geçmiyor ki yeni bir saldırı ile gündeme gelmesin. Saldırganlar bu güne dek bir çok firmaya saldırıda bulunmuştu. Ancak bu defa hedef Gelir İdaresi Başkanlığı

Hackerlar Yeni Hedefi: Gelir İdaresi Başkanlığı

Saldırganlara karşı sizleri sitemizde yayınladığımız bir çok haber ile uyarmıştık. Saldırılara karşı almanız gereken önlemlerden bahsetmiştik. Ancak konu e-posta ile saldırı olduğunda bir çok kullanıcı konunun bir saldırıya yönelik olduğunu düşünmüyor. Hackerlar işte bu nedenle artık saldırıları e-posta yolu ile gerçekleştirmekte. Gelir İdaresi Başkanlığı konuyu farketmiş ve sitelerinden yaptığı duyuru ile kullanıcıları uyardı. İşte O Duyuru:

Gelir İdaresi Başkanlığı adına “Kayıtlı olan mükellefler için önemli duyuru” konu başlığı ile GIB-guncel@gib.gov.tr sahte e-posta adresi kullanılarak gönderilen ve ekinde virüs içeren e-posta kurumumuzla bir ilgisi yoktur. Başkanlığımız hiçbir işlemle ilgili e-posta ile doğrulama yaptırmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için bu adresten gönderilen e-postayı dikkate almadan silmeleri önemle duyurulur.
Gönderilen virüslü e-posta örneği:

Siber saldırılara karşı firmanızı ve verilerinizi korumak istiyorsanız mutlaka bir güvenlik duvarı (firewall) sahibi olmanız gerekmektedir. Konu ile İlgili Parma Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.