Firefox Quantum
İnternet 184 views 0

Firefox Quantum ,Android ve İOS’ta! Hemen İndirin!

Mozilla’nın yeni tarayıcısı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Ancak henüz kullanıma açılmamıştı. Yeni tarayıcı Firefox Quantum ‘u artık İOS ve Android platformlarda indirmemiz mümkün.

Yıllardan beri her zaman tarayıcı pazarında kendine yer bulmasına rağmen bir türlü “en iyisi” olamayan Mozilla Firefox, dün yayınlanan yeni sürümü ile piyasaların dengesini bozacak gibi duruyor. Yayınlanan tarayıcı, Windows, Mac ve Linux’le birlikte Android ve iOS platformları için de mevcut.

Firefox Quantum ,Chrome’dan 2 Kat Hızlı!

Önceki sürümlerine göre en önemli farkı hızıdır. Bu hız, öyle hafife alınacak türden değil. Quantum, geçmişte piyasaya sürülen tüm Firefox’lardan ve hatta Google Chrome’lardan yaklaşık 2 kat daha hızlı.

Firefox Quantum, Photon adı verilen yeni bir kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor. Yeni bir motor sistemine geçen tarayıcı, bu sayede Photon UI’nın hiç olmadığı kadar hızlı ve pürüzsüz olmasını sağlıyor.

Ülkemiz dahil 90 farklı dil desteği sunan Firefox Quantum, gelecekte daha iyi iyileştirmeler alacak gibi duruyor. Eğer telefonunuzun internetinde gezinirken, sürekli kasma ve donmalar yaşıyorsanız, RAM’i çok daha verimli kullanan tarayıcıya bir şans verebilirsiniz.

Web Tarayıcısını İndirmek İçin Tıklayınız.

Mobil Cihaza İndirmek İçin Tıklayınız.