Ethereum
Güvenlik 121 views 0

Ethereum Tekrardan Hackerların Hedefi Oldu!

Ethereum saldırıları ile hackerlar tekrardan yüklü miktarda kazanç sağlamaya devam ediyor. Daha önceki saldırıda Ethereum ICO’sundan 7.4 milyon dolar çalan hackerlar bu saldırıda ise 8.4 milyon dolar soygun yaptı.

Son zamanlarda adı siber saldırılarla anılan kripto para ağı Ethereum’da hackerlar yine önemli bir soygun gerçekleştirdi. Daha önce kripto para birimlerinin halka arzı olarak nitelendirilen ICO işlemleri esnasında Ethereum’daki platformlara siber saldırılar düzenlenmişti. saldırıda 7.4 milyon dolar soygun gerçekleşti. Ardından çok kısa bir zaman sonra hackerlar bu kez Veritaseum platformuna saldırı düzenleyip 8.4 milyon dolar para elde etti.

Veritaseum’un kurucusu Reggie Middleton tarafından detayları paylaşılan soygun hafta sonu gerçekleşti. Veritaseum’a sızan hackerlar kısa bir süre içinde 8.4 milyon değerinde olan kripto parayı çaldılar ve kayıplara karıştılar. Muhtemelen bir hacker grubu tarafından saldırıya uğradıklarını belirten Middleton, saldırının çok karmaşık olduğunu bu nedenle ICO’nun durdurmak veya geri püskürtmek için hiç bir şey yapamadıklarını belirtti. Middleton,ICO işlemine katılan kurumsal bir ortaklarının da bulunduğunu ve avukatlarla birlikte saldırının aydınlığa kavuşacağı da yaptığı açıklamalardan biri.

Ethereum’dan Çalınanlar Değersiz!

Tabi şöyle bir şey var ki; Veritaseum’daki tüm ether’in %00.07’sinden daha az bir miktarın soygunda çalınmış olması çok ciddi bir kayıp olmadığı düşüncesini akıllara getiriyor. Ancak Middleton para birimin dolar karşılığına dikkat çekerek zararlarının büyük olduğunu belirtti. Bu soygunda daha öncekilerden farklı olarak, Veritaseum ekibi olmadan çalınanların değersiz olduğunu ve soyguna uğraya yatırımcıların mağdur edilmeyeceğini paylaştı.

Bu saldırıyla birlikte son 1 ay içinde dördüncü kez ethereum ağı hackerların hedefi olurken 225$ seviyesinde olan ether’in de değeri 205$ seviyesine geriledi.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….