Ethereum Dolandırıcılarına
Güvenlik 344 views 0

Ethereum Dolandırıcılarına Dikkat! İki Saatte 15 Bin Dolar Çaldılar!

Dijital para birimlerinin kullanımının artmasıyla birlikte bu sistemi kendi çıkarları için kullanmak isteyen kişi sayısı gittikçe artıyor. Ethereum Dolandırıcılarına mail yolu ile dolandırmaya devam ediyor.

Şu sıralar değeri $296 olan Ethereum e-posta dolandırıcılığı ile anılıyor. Bu durum güvenlik araştırmacısı Wesley Neelen tarafından keşfedildi. Neelen, gelen kutusunda dolandırıcılık amaçlı bir e-posta (scam) fark etti. Bu e-posta, Ethereum üretimi yapan ve meşru bir internet sitesi olan myetherwallet.com’dan gelmiş gibi görünüyordu.

Bahsedilen e-postada Myetherwallet’in “mecburi çatallaşma (hard fork)” için güncellendiği belirtiliyor ve kullanıcıların e-postada verilen linke tıklayıp, hesaplarına giriş yapmaları ve bakiyelerini onaylamaları gerektiği söyleniyor.

Ethereum Dolandırıcılarına 15 Bin Doları Hesaplarına Geçirdi!

Kullanıcılar, yönlendirildikleri internet sitesinde cüzdan şifrelerini girdikleri an, dolandırıcılar cüzdanlara erişip bütün parayı kendi hesaplarına transfer edebiliyor.

Araştırma sonucunda dolandırıcılar tarafından ele geçirilen bütün cüzdanların listesini içeren bir sistem dosyası keşfedildi. Ele geçirilen cüzdanların birinde 42.5 Etherium ($12.500) olduğu belirtildi. Diğer bütün cüzdanlarda bulunan toplam para miktarı ise 52.56 Etherium, yani $15.875. Böylece dolandırıcılar iki saatte 15 bin doların üstünde para çalmış oldu.