Chrome Cleanup
Güvenlik 140 views 0

ESET ‘ten Temizlik Aracı: Chrome Cleanup

ESET, Google Chrome için Windows kullanıcılarının internette rahatça dolaşmalarını sağlayacak bir temizlik aracı  Chrome Cleanup çıkardığını duyurdu.

Siber saldırılar, daha karmaşık ve tespit edilmesi zor hale geldikçe internette dolaşmak daha tehlikeli bir duruma dönüşüyor. Arama motoru üzerinden gelebilecek kötü niyetli uzantılar ve istenmeyen ayar değişikliklerine yönelik bir koruma programı başlattı. Google, kullanıcılarını virüslerden korumak için antivirüs yazılım kuruluşu ESET ile işbirliğine gitti.

ESET ‘ten Chrome Cleanup !

Bu işbirliğinin kapsamında, zararlı yazılım tarayıcısı ve temizleme aracı olarak geliştirilen program kullanıcının bilgisayarında şüpheli yazılım tespit ettiğinde kullanıcıyı uyarıyor ve kaldırmayı teklif ediyor. Tamamen arka planda çalışıyor. Kullanıcıya görünmüyor ve rahatsızlık vermiyor. Temizleme işlemi tamamlandığında da kullanıcıyı haberdar ediyor.

Google Chrome‘un en son sürümüne dahil olan herhangi bir yazılım indirilmesi veya işlem yapılması gerekmiyor. Windows kullanıcıları için sunulan Chrome sürümünde yer alan Chrome Cleanup, varsayılan olarak geliyor ve bu kanal üzerinden gelebilecek virüslere karşı temel düzlemde koruma sağlıyor.