NOD32 Antivirüs 9 ve ESET Smart Security 9
Güvenlik 318 views 0

ESET NOD32 Antivirüs 9 ve ESET Smart Security 9

Türkiye’nin en çok tercih edilen antivirüs yazılımlarına sahip olan ESET, iki ürünü NOD32 Antivirüs 9 ve Eset Smart Security 9 ‘in son olarak yeni sürümünü çıkardığından bu yana sıkça tercih edilen ürünleri arasında. Bugün sizlere bu iki ürünün genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu güvenlik kaygısı nedeni ile finansal işlemler yapmaktan kendilerini alı koymaktalar. ESET, bu konuyu için şöyle bir çözüm buldu. Online bankacılık ve alışveriş işlemlerine yönelik ekstra bir güvenlik katmanı geliştirdi. ESET Smart Security parasal transferlerinizi güvenli ortamda yapabilmeniz için sizlere “Bankacılık ve Ödeme Sistemlerinin Koruması” özelliğini sunuyor.

Üstelik ESET, az kaynak yönetimine sahip olduğu için bilgisayarınızı yormadan güvenlik sağlıyor. Bunun yanında Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10 ile tamamen uyumludur.

 Eset Bankacılık ve Ödeme Sitemlerinin Korunması

ESETin ürettiği güvenlik ürünleri, kullanıcılarını her türlü dijital tehditlere karşı korumayı hedefliyor. Siber saldırganların son dönemlerde yoğunlaştığı bankacılık ve finans bilgileri işlemlerini hedef almalarının ardından ESET, bu tehditleri engellemek adına ESET Smart Security 9 programındaki “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” olarak yeni bir özellik tanımladı.

ESET NOD32 Antivirüs 9 ve ESET Smart Security 9 En Çok Kullanılan Güvenlik Yazılımı

Bu yeni özellik ile kullanıcılar internet bankacılığı için ziyaret ettiği sitede sayfayı algılıyor ve finansal işlemlerin doğru ortamda yapılmasını sağlıyor. Sitenin tarayıcısına girerek algıladığı dinamik URL veri tabanı ile karşılaştırıyor. Böylelikle sitenin sahte olup olmadığını belirliyor. Bir diğer özelliği ise keylogger (klavye okuyucusu) tarzı zararlı yazılımlardan da koruyor.

Yeni sürümündeki pek çok özelliğinden bir diğeri ise botnet koruması. ESET öne çıkan bir başka özelliği olan Exploit Blocker yani İstismar Önleyici ise internet tarayıcısı, PDF okuyucusu, e-posta uygulamaları ya da Microsoft Office bileşenleri gibi sıklıkla istismara uğrayan uygulamalara yönelik saldırılarda kullanıcıyı koruyor.

ESET, Türkiye’de Pazar Lideri

ESET bugün dünyadaki en büyük beş bilgi güvenliği kuruluşu arasında yer alıyor. ESET Türkiye CEO’su Alain Soria; Biz de ESET Türkiye olarak yıllardır sürdürdüğümüz pazar liderliği pozisyonumuzu pekiştiriyoruz. ESET NOD32 ve ESET Smart Security, ülkemizin en çok kullanılan bilgisayar güvenlik yazılımları olarak öne çıkıyor. Hem bireysel hem de kurumsal segmente %33’u bulan pazar payımızla hizmet veriyoruz. ESET Türkiye olarak 2015 yılını ise %15 büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Sizlerde Eset’in sağladığı yüksek güvenliğe sahip ürünlerini temin etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.