Eset Antivirüs
Güvenlik 116 views 0

Neden Eset Antivirüs Tercih Edilmelidir?

Antivirüs ;Cihazlara yapılabilecek her türlü virüs saldırısını önlemek için geliştirilmiş yazılımlardır. Bu yazılımlar cihazlara yüklenir ve veri tabanına girmeye çalışan virüs yazılım sayesinde tespit edilerek engellenir. Cihazlar içerisinde dosya, belge, fotoğraf, video, kişisel bilgi gibi birçok korunması gereken doküman vardır. Bu dokümanlar başkalarının ellerine geçtiği zaman kişiler için kötü sonuçlar doğurabilir. Bu makalemizde sizlerle Eset Antivirüs ‘ün bizlere sağladıklarından bahsedeceğiz.

Neden Eset Antivirüs Tercih Edilmeli?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar için hem oldukça faydalı hem de oldukça tehlikeli sonuçlar doğabiliyor. Hayatımızın her alanında yer alan bilgisayarlar işlerimiz her zaman için kolaylaştırıyor ancak bazı durumlarda böyle olmayabiliyor. Bilgisayarlarımızın içerisine giren virüsler hem cihaza zarar veriyor hem de daha önemlisi kişisel verilerimiz hiçte güvenli olmayan kişilerin eline geçmiş oluyor. İşte Eset Antivirüs  bu konulara engel olmak amacıyla kullanıcıların güvenliği adına sunduğu bir çok çözüm ile yıllardır Türkiye’de güvenliği sağlıyor. 30 yıllık tecrübesi ile Eset sizleri zararlı virüslerden koruyor.

ESET, dijital sistemleri hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlarla mücadele eden 2018 yazılımlarını, dijital güvenlik pazarına sunduğunu duyurdu.

 

Eset Türkiye Distribütörü: Parma Bilişim

Eset ile anlaşmalı Parma Bilişim sizlere en uygun fiyata Eset ürünlerinin hizmetini veriyor. 10 yıllık tecrübeye sahip olan firma kullanıcılara en iyi hizmeti en uygun fiyata vermeyi hedeflemektedir.  7/24 iletişime geçebileceğiniz gerek kişisel gerekse firmanız için ihtiyacınız olan desteği alabileceğiniz firma, sizlere profesyonel hizmet sunuyor. Konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizlere aşağıdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Eset araştırmaları sonucunda virüslerin cihazlara; mail,uygulama içerisinde,internetten alışveriş uygulamaları içerisinde veya güvenli olmayan Wifi ağları üzerinden bulaştığını tespit etmiştir.  Bu gibi durumlardan korunmanız için yapabileceğiniz en basit şey antivirüs sahibi olmaktır.

Eset UEFI Koruması!

ESET yeni sürümlerinde, mevcut onlarca çok katmanlı korumaya ek olarak siber mücadelede çığır açan iki yeni özellik ile kullanıcılarının güvenliğini daha da arttırıyor. Bu yeniliklerden ilki, UEFI bölümünün güvenliğini sağlayan UEFI Tarayıcı. UEFI, bilgisayar düğmesine bastığınızda, Windows başlamadan hemen önce çalışıp sistemi ve çevre birimlerini çalışmaya hazır hale getiren temel yazılım bölümü olarak biliniyor. Bu bölüm, bugüne dek korumasız bırakıldığı için siber suçlular açısından çok cazip bir saldırı hedefi olmaya başladı. UEFI bölümüne bulaşan kötü amaçlı yazılımlar, işletim sistemi tam olarak yeniden yüklense, yani makineye format atılsa bile sistemde kalmayı sürdürüyor ve makinenin kontrolünü sonsuza dek ele geçirebiliyor. UEFI Tarayıcısı, UEFI bölümünü kontrol ediyor ve herhangi bir şüpheli etkinlik kaydedildiğinde kullanıcıları uyarıyor.

Eset 2018 Yeniliği: Akıllı Ev İzleyici

2018 sürümlerinin bir diğer öne çıkan özelliği ise Akıllı Ev İzleyici. Artık sadece bilgisayar, tablet veya telefon değil; televizyon, buzdolabı ya da çamaşır makinesi gibi internet bağlantılı yeni nesil cihazlar da ESET yazılımlarının radarına giriyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) olgusunu temel alan Akıllı Ev İzleyici, kişisel Wi-Fi ağını kullanan tüm internet bağlantılı cihazları görüntülüyor ve bu cihazlara yönelik izinsiz erişimler konusunda uyarıyor. Akıllı Ev İzleyici, cihazların internete bağlantı noktası olan modem ve routerlerı güvenlik açıklarına karşı tarıyor ve güvenlik düzeyini geliştirecek değişiklikler öneriyor.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76