Kurumsal Bakım 177 views 0

Envanter Çıkarma ve Raporlama

Bu makalemizde sizlerde Parma Bilişim olarak şirketlerin en büyük ihtiyacı Envanter Çıkarma ve Raporlama konusunu ele alacağız.

Şirketinizde yer alan bilgisayarların sayısının her geçen gün artması ve bilgisayarlara ait bilgilerin çıkarılması gerçek anlamda bir sistem yöneticisi için en büyük iş yüklerindendir. Şirkette mevcut bilgisayarların özellikleri bilmek ilerleyen yıllarda yapımızda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz birçok projenin belki de ilk adımdır. Şirketimize ait bilgisayarların envanterlerinin çıkartılması aynı zaman da muhasebesel bir zorunluluktur. Çünkü personelin kullanıma sunulan bilgisayarlar o şirketin demirbaşları arasında yer almaktadır.

Envanter Çıkarma Oldukça Zahmetli Bir İştir

Bilgisayarlara ait sistemsel bilgileri çıkarmak evet belki ilk etapta zor olmayabilir. Ancak bilgisayarların sayısı arttıkça bu durum karmaşık bir hal alabilir. Bu nedenle indirdiğimiz programlar her zaman işe yaramayabilir ya da yeterli olmayabilir. Mutlaka profesyonel bir ekipten hizmet alınmalıdır. Parma Bilişim ister bu etapta sizlerle diyalog halinde olarak ihtiyacınız olan envanteri yaparak sizlere hazırladığı raporu sunmaktadır.

Düşünüldüğünde bu işi elle yapmak, her bilgisayara teker teker girmek ve mevcut bilgileri yazmak hem zaman kaybı hem de fazlasıyla iş yükü gerektirmektedir. Üstelik bu kadar uğraştan sonra elimizde net bir sonuç olmayacaktır çünkü mutlaka gözden kaçırılan işlemler olacaktır.

 Parma Bilişim Envanter Çıkarma ve Raporlama

Parma Bilişim uzman kadrosu ile yıllardır olduğu gibi ihtiyaçlarınıza en kısa sürede çözüm bulmayı hedeflemektedir. Envanter çıkarma yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça zahmetli bir iştir. Manuel olarak yapılması ciddi zaman kayıtlarına neden olur. Ancak Parma Bilişim kullandığı program ile sizlere kesin ve net sonuçlar çıkarıp envanterinizi gerçekleştirir.

Envanter çıkarma ihtiyacınız veya daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.