3D NAND
Donanım 113 views 0

Dünyada İlk Olan 3D NAND SSD’ler Satışa Çıktı!

Dünyada İlk Olan 3D NAND SSD’ler Satışa Çıktı!

Western Digital 64-katmalı 3D NAND teknolojisi üzerine yapılan ve dünyada bir ilk olan katı hal sürücüsünü duyurdu.  Bu teknoloji beraberinde yeni ve inovatif SSD’ler daha yüksek performans,daha düşük enerji tüketimi,daha güçlü dayanıklılık ve kapasite sunacak.

Kendin yap (DIY) meraklıları,yetkili satıcıları ve sistem kurucuları hedefliyor.  WD Blue 3D NAND SATA SSD‘ler endüstri lideri 1.75M saat MTTF sunmakta ve WD İşlevsel Bütünlük Testi Laboratuvarı tarafından sertifikalıdır. Ayrıca kullanıcılar bu araçları ücretsiz olarak indirebilme özelliğine sahip. Acronis® True Image™ WD Edition klonlama yazılımı, müşterilerin performans ve kapasiteyi izlemesini sağlayan WD® SSD Dashboard yazılımı ve sürüm güncellemeleri.

      Western Digital yaptığı açıklamada:“64-katmalı 3D NAND tabanlı SSD’leri PC segmentine getirmek. Bu yeni teknolojide yaptığımız ve müşterilerimize uzun vadeli faydalar sunan çalışmalarımızın kritik bir adımını oluşturuyor.  SanDisk ve WD markalarımız, bu markaların sadık müşteri tabanı ve dağıtım kanalları sayesinde bu gelişmiş SSD’ler, günümüzün yeni teknolojilerinden faydalanmak isteyen bilişim dünyasında büyük ilgi göreceğini” söyledi. 

Bilgisayarlarını güçlendirmek isteyen özellikle oyun tutkunlarını hedefliyor. SSD’ler ise mevcut sistemlerin güncelleştirmesi için ideal bir çözüm olduğu söyleniyor.  Daha sessiz çalışan bu SSD’ler şok ve titreşime karşı koruma sunmuyor. Ayrıca daha hızlı bilgisayarlarını açmak isteyenler için hızlı açılış,daha kısa uygulama yükleme süresi ve veri transferi sunuyor.

SanDisk Ultra 3D SSD’ler 2.5-inch/7mm sürücü kasası form faktöründe 250GB,500GB,1TB ve 2TB kapatiselerde satışta olacak.  Fiyatları konusunda ise WD Blue 3D NAND SATA SSD ve SanDisk Ultra 3D SSD 2.5-inch/7mm versiyonu için 99,99 $, WD Blue M.2 2280 için 99,99 $’dan başlayacağı söyleniyor.