Bu Virüs
Güvenlik 91 views 0

Dikkat!Bu Virüs Şifrenizi Değiştiriyor!

Trend Micro tarafından keşfedilen yeni Android bu virüs, diğer virüslerin aksine oldukça değişik kabiliyetlere sahip. Eğer bu virüsü silmeye çalışırsanız, telefonunuzun şifresini değiştiriyor.

Mobil dünyayı tehdit eden virüs sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat geçtiğimiz günlerde keşfedilen bir virüs türevi diğerlerinin aksine oldukça farklı bir şekilde çalışıyor.

Bu Virüs Google Play Store’u Klonluyor!

Bir Rus bankasının mobil uygulaması kimliğine bürünen zararlı yazılım , Google Play Store’dan doğrudan indirilebiliyor. Uygulama gayet normal bir şekilde çalışıyor gözükse de aslında arka plandayken banka hesabınızdan para çalıyor.

Fakat eğer durumu farkedip uygulamayı silmeye çalışırsanız, başınıza daha büyük bir dert alıyorsunuz. Çünkü uygulama, silinmeye çalışıldığında telefonunuzu veya tabletinizi şifreliyor veya zaten mevcut olan şifrenizi değiştiriyor. Aynı zamanda da silinmediği için cihaz açık olduğu sürece banka hesabınızı boşaltmaya devam ediyor.

Virüsün bir diğer özelliği ise Google Play Store’u adeta klonlaması. Sisteminize bulaştığında Google Play Store’u değiştirerek virüslü uygulamalar indirmenize yol açıyor. Böylelikle cihazınızdaki yerini de sağlamlaştırmış oluyor.

Bu tarz zararlı yazılım ve siber saldırılardan korunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.