IOTA
İnternet 383 views 0

Bir Haftada Yüzde 200 Değer Kazanan Sanal Para: IOTA

Sanal para birimlerinin önlenemez yükselişi devam ediyor. Geçtiğimiz ay 0.33 dolar seviyesinde olan IOTA bugün 3.24 dolara kadar yükselmeyi başardı

Bitcoin ve türevi kripto para birimlerinin yükselişi sürüyor. Her ne kadar kripto bara birimi deyince akla ilk gelen Bitcoin olsa da Ethereum, Dash, Litecoin ve Moreno gibi popülerlik kazanmış altcoinler de bulunuyor. Bir haftada yüzde 212 değer kazanan IOTA isimli altcoin, tüm kripto para birimleri arasında market hacmiyle beşinci sıraya yükselerek dikkat çekmeyi başardı.

IOTA 3.24 Dolara Kadar Yükseldi.

Bir adedi, 7 gün önce 1.18 dolar değerindeyken 5 Aralık sabahı 3.24 dolara kadar yükseldi. Sonrasında küçük bir düşüş yaşadı ve şuanda 3.00 dolar yakınlarında seyrediyor. Yeni sanal para bundan tam bir ay önce 0.33 dolardı.

IOTA ‘da Madencilik Sistemi Bulunmuyor!

Diğer sanal para birimlerinin aksine blockchain teknolojisi yerine Tangle teknolojisini kullanıyor. Bunun önemli bir sebebi var. Kurucuları Internet of Things üzerine bir platform yaratmak istediği için gelecekte aşırı sayıda data kullanımına ve işlem hacmine sahip olacağını düşünerek Tangle teknolojisini tercih etti. Herhangi bir işlem transfer ücreti bulunmazken, Bitcoin ile diğer kripto paralarda olan madencilik sistemi de bulunmuyor, bu sayede uzayan işlem süreleri ve madencilik için boşa harcanan enerji sorunları da çözüme kavuşuyor.