DDOS
Donanım 344 views 0

Dikkat! DDOS Saldırıları Artıyor !

Dikkat! DDOS Saldırıları Artıyor !

Türkiye, son günlerde tüm dünyanın dikkatini çekebilecek boyutlarda bir siber saldırı altında. Anonymous adlı grup tarafından üstleninlen DDOS adı varilen bu saldırılar bazı bankalar başta olmak üzere .tr uzantılı bir çok siteyi zaman zaman kullanılamaz hale getirmiştir.  Gelin beraber son zamanlarda gündemimizi meşgul eden bu saldırıların ne olduğu, nasıl bir mantıkla çalıştığını öğrenelim.

TÜRKİYE SİBER SALDIRI ALTINDA!

DOS saldırısı kısaca hedeflenen sunucunun hizmet bekleyen kullanıcılarını engellemek ve işlem yapmasına engel olmak amacıyla sisteme sızılan saldırıdır. DDOS saldırısı ise saldırılarının bir çok bilgisayar üzerinde yapılmasına verilen saldırının ismidir.

Saldırganlar bir çok bilgisayarı hedef alır ve kullanılamaz hale getirir. Bunu yaparken daha öncede içine sızılan ve olayın farkında bile olmayan çok sayıda insanın ‘Zombi Bilgisayar’larını saldırıya dahil eder. Bu makinelerin sayısı ne kadar çok olursa saldırının zararı da o kadar büyük olur. Bunlardan korunmak için bilgisayarın güvenliği üst düzeyde tutulmalı, gerekli güncellemeler ve anti virüs programları yüklemelisiniz. Parma Bilişim olarak çeşitli anti virüs uygulamaları ile sizi bu saldırılardan korumayı amaçlıyoruz.

SALDIRILARINDAN NASIL KORUNABİLİRİZ ?

-DDOS Mitigation hizmetini bağlı olduğunuz operatörden satın almak

-DDOS Mitigation cihazı alarak sisteminizin en dış noktasına entegre etmek

Firewall, Router, Switch, IPS, Load Balancer gibi network ve güvenlik donanımlarının firmwarelerini de güncel tutmak

Bu tip saldırılardan korunmak için lütfen bizimle iletişime geçin..

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76