İnternet 247 views 0

CCTV Monitör Çeşitleri Nelerdir?

CCTV sistemlerinin günümüzde çok yaygın bir kullanım alanına sahip olduğunu neredeyse her yazımızda belirtiyoruz. Özellikle tedbir ve güvenlik sağlamak için kullandığımız CCTV sistemleri, uzaktan izlemek, kayıt altına alabilmek gibi teknolojik özelliklere sahip ve büyük faydaları bulunuyor. Bu özellikler kullanıcı tercihi ve kullanım alanına bağlı olarak değiştirilebilmektedir.  Peki CCTV Monitör çeşitleri nelerdir?CCTV Monitör 

CCTV sistemlerde, uzaktan izlemek veya merkezi bir alandan izlemek için tahmin ettiğiniz gibi CCTV monitörlere ihtiyaç duyabiliyoruz. Kullanım yerlerine göre çeşitli büyüklük ve özelliklerde üretilen bu monitörlerin arasında en çok kullanılan CCTV ekranlarından bazıları, LED, LCD, TFT ekran tipleri VideoWall ve araçlar için üretilmiş olan Mobil Araç Monitörleri bulunmaktadır.

Ev veya ofis ortamında kullanılacak olan CCTV monitörler, farklı büyüklüklerde üretiliyor. Genellikle 2.5″ ile 26″ arasında değişim gösteren monitörler, LED, LCD, TFT ekran tipleriyle üretilmektedir.Bu monitörler üzerinde  CCTV kamera girişi yanında VGA ve HDMI girişleri bulunabilmektedir. Küçük ekran boyutuna sahip olan CCTV sistemler şarjlı kullanıma sahip olabilmektedir.

Bazı CCTV Monitörler Bileğe Takılabilen Yapıya Sahiptir

Araç içi kullanıma uygun olarak üretilmiş CCTV monitörlerin boyutları 2.5 inç ile 7 inç arasında değişebilmektedir. Genellikle PAL ve NTSC sistemlerini destekleyen bu monitörler, kullanılan CCTV sistemine bağlı olarak ses çıkışı da bulunabilmektedir.

CCTV kamera sistemi montajı yapan teknik elemanlar için geliştirilmiş CCTV monitörler de bulunmaktadır. Genellikle 3.5 inç büyüklüğe sahip olan bu CCTV test monitörleri, bileğe takılabilen bir yapıya sahiptirler. Şarj edilebilme özelliğine sahip olabilen bu bilek monitörleri, kamera montaj elemanının işini kolaylaştırabilmektedir.

Endüstriyel kullanım için tasarlanmış olan VideoWall sistemi, tek bir parçadan meydana gelebildiği gibi birçok monitörün birleştirilmesiyle de yapılabilmektedir. Videowall sistemi sayesinde büyük bir ekran üzerinde daha geniş bir alan yüksek görüntü kalitesiyle izlenebilmektedir.