Bölge Hastanesi
Güvenlik 2.534 views 0

Bölge Hastanesi Hacklendi !!

İstanbul Anadolu yakasının en önemli hastanelerinden biri olan Bölge Hastanesi hackerların yeni kurbanı oldu. Gün geçtikçe daha da tehlikeli eylemler gerçekleştiren siber korsanlar bu defa hastanenin müşterini hedef aldı.

Bölücü bir grup tarafından hacklenen hastanenin müşterilerine siber saldırganlar tarafından küfür içerikli mesajlar atıldı.  Bir çok alanda hizmet veren Bölge Hastanesi, saldırı karşısında henüz bir şey yapamamış durumda. Hastalara atılan mesajlar için üzgün olduğunu belirten hastane, site üzerinden yayınladığı  açıklamada şunları belirtti: Gece saatlerinde kaynağını halen araştırmakta olduğumuz ve yasal merciilere konu ile başvurduğumuz alçak bir SMS mesajı ile hastanelerimiz karalanmaktadır. Hastanelerimize yönelik bu siber saldırıyı kınar, sizlerden özür dileriz.” şeklinde bildirim yapıldı.

Hackerlar, Bölge Hastanesi Hastalarına Küfür İçerikli Mesajlar Gönderdi!!

Hackerların son zamanlarda hackledikleri kurumların sayısı gün geçtikçe artıyor, bu gibi durumların ne yazık ki önüne geçmek için tek bir çare bulunuyor. Bu da gerekli olan güvenlik çözümlerinden biri kullanmak. Firmalarınızı hackerlardan korumak istiyorsanız, güvenlik duvarı cihazlarından birini mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Firmanızı ve önemli verilerinizi korumak için güvenlik duvarı cihazına (firewall)  sahip olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76