Güvenlik Açığı
Güvenlik 94 views 0

Hackerlar Bitcoin Cüzdanlarında Güvenlik Açığı Arıyor!

Özellikle de son dönemlerde Bitcoin ve Etherium’un fiyatlarının tavan yapmasıyla birlikte, Tüm dünya çapında hackerların, Güvenlik Açığı bulunan kripto para cüzdanları aramaya başladığı öğrenildi.

 Özellikle de çevrimiçi bir kripto para cüzdanı kullanıyorsanız bir an önce çevrimdışı olanlarına geçin. Çünkü son dönemlerde Stevens’ın ortaya çıkardığına göre özellikle de Bitcoin ve Etherium’un değeri yükseldiği için, dünya çapında binlerce hacker, güvenlik açığı bulunan kripto para cüzdanları bulmaya çalışıyor.

Hackerlar, Güvenlik Açığı İle Parayı Hesaba Devrediyor!

Hackerların kullandığı yöntemin, aslında çevrimiçi bitcoin cüzdanlarına saldırmak amaçlı değil. Sizin bilgisayarınızda kripto para biriminizi hareket ettirmekte kullandığınız yazılımları kontrol etme amaçlı casus yazılımlar kullanmak olduğunu da belirtelim. Yani Hacker‘lar bu casus yazılımı bilgisayarınıza sokarlarsa, çevrimiçi kripto cüzdanlardan kendi cüzdanlarına kripto paraları havale ediyorlar. Sizin de ruhunuz bile duymuyor. 

Ne kadar büyük bir kripto para yatırımcısısınız bilmiyoruz. Ancak Stevens özellikle de küçük yatırımlar yapan kişilerin hedef alındığını da özellikle belirtiyor. Yani eğer Etherium veya Bitcoin’e yatırım yaptıysanız, kripto paralarınızı güvenilir bir sistemde saklamanızı tavsiye ediyoruz.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….