google chrome güvenlik açığı
Donanım 93 views 0

Yeni Bir Güvenlik Açığı,Üstelik Google Chrome’dan!

Yeni Bir Güvenlik Açığı,Üstelik Google Chrome’dan!

DefenseCode LLC adlı şirket çalışanı tarafından farkedilen bu güvenlik açığı Google Chrome ‘un yeni sürümünde mevcut.En önemli konuları gelin hep beraber cevaplayalım.Bunlar;

 Sisteme Nasıl Giriyorlar?

Zararlı web siteleri, kullanıcılara sormadan .SCF adında bir dosya indiriyor.Bu klasör açıldığında dosya otomatik olarak çalışıyor. Artık saldırganlar için kolaylaşan bu sistem  kullanıcı bilgilerine ve  Microsoft LAN parola şifre anahtarına erişerek, sisteme ya da sistemin bağlı olduğu ağa giriyorlar.

  Hangi Hizmetler Tehlikede?

Genelde işletim sisteminde parola sormayan hizmetler için erişim sağlanıyor.Bunlar: OneDrive,Outlook.com,Office 365,Office Online,Skype,Xbox Live vs. Gördüğünüz gibi hepsi gün içinde kullandığımız ve sürekli olarak açık bıraktığımız uygulamalar. Bu nedenle iki kat daha dikkatli olmalıyız.

 Nasıl Korunabiliriz?

Şu an hiç bir antivirüs bu açığı tanımıyor ve henüz Google’dan bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla kendinizi korumak ve tedbirli olmak adına,geçici de olsa İnternet Explorer,Mozilla Firefox,Opera gibi web tarayıcılarını kullanmanızı öneriyoruz.