Büyük Vurgun
Güvenlik 82 views 0

Hackerların ATM’leri Kullanarak Yaptığı Büyük Vurgun !

Hackerların ATM’leri Kullanarak Yaptığı Büyük Vurgun !Bu defa hedef ABD ve Rusya bankamatikleri oldu. MoneyTaker isimli hacker grubu ATM’leri kullanarak büyük miktarda para çaldığı ortaya çıktı.

Gün geçtikçe artan hackerların para soygunlarının yanı sıra bu defa işin içine ATM‘ler girdi. Araştırmacılar  ABD ve Rusya ATM’lerinden 10 milyon dolara yakın para çalan bir hacker grubu olan MoneyTaker‘ın detaylarını açıklamış durumda. 15’i ABD’li olan 18 bankayı hedefleyen saldırılar, banka içi transfer sistemleri ile ödeme komutlarını ele geçirdi; daha sonra da “para hamalları” makinelerden paraları çekti.

ABD ve Rusya’ya Büyük Vurgun!

MoneyTaker grubunun arkasında kimin olduğunu bilinmiyor çünkü sıklıkla araçlarını ve yöntemlerini değiştiriyor ve izlerini silme konusunda oldukça dikkatli davranıyorlar.

Bu hack saldırısı doğrudan kullanıcıları etkilemiyor. Bunun sebebi de, saldırının hedefinin insanların hesaplarını boşaltmaktan ziyade bankadan-bankaya transferleri ele geçirmek. Ancak yine de bu saldırılar, günümüzdeki banka soygunlarının ne kadar karmaşık hale gelebildiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….