Triada
Güvenlik 104 views 0

Android İçin Yeni Virüs: Triada!

Android için yeni keşfedilen Triada isimli zararlı, yetenekleriyle Android dünyasına korku salmaya yetiyor. İşte Android için yeni virüs Triada, tüm detaylarıyla haberimizde.

Android ekosistemi genişlemeye devam ederken aynı zaman da hackerlar için inanılmaz büyük bir hedef haline gelmeye de devam ediyor. Tıpkı uzun yıllardır virüs problemleriyle boğuşan Windows platformu gibi.

Yeni Android virüsü Triada, Android kullanıcılarını ciddi anlamda üzebilir. Gelin Triada’nın detaylarına bakalım

Triada Virüsü Bankacılık İşlemlerinizi Ele Geçiriyor!

Yeni keşfedilen Triada isimli trojan virüsü çeşitli yollardan bulaşabiliyor.

Internet siteleri üzerinden, marketteki veya market dışındaki bazı değiştirilmiş uygulamalardan veya güvenliği olmayan bir WiFi ağından bulaşabilen bu virüs, işletim sisteminize root yetkisi kazandırarak tüm sisteme bulaşmaya başlıyor.

Popüler internet tarayıcılarının hemen hepsine bulaşabilen bu virüs sayesinde internet sitelerinde reklamlar görebilirsiniz veya doğrudan zararlı içeriklerin olduğu internet sitelerine yönlendirilebilirsiniz.

Android sürümü farketmeksizin tüm sürümlerine etki edebilen bu virüsün özellikle bankacılık işlemlerine etki ettiğini belirtelim.

Şimdilik virüsü durdurmanın bir yöntemi bulunmasa da Google virüsün tüm yeteneklerini keşfedip çözüm üretmeye çalışıyor.

Ne Gibi Önlemler Alabiliriz?

-Öncelikle ihtiyacınız olan temel bir koruma yani antivirüs programı. Pclerin güvenliğini en kolay şekilde antivirüs ve firewall  kullanarak sağlayabiliriz. Bunun için bize ulaşabilirsiniz.

-Parolanızı asla diğer kişiler ile paylaşmayın. Ayrıca parolanızı sık sık güncelleyin.Bu çok önemlidir.

-Bilgisayarınızdan uzaklaştığınızda her zaman bilgisayar programlarındaki oturumlarınızı kapatın.Parolalı bir ekran koruyucu kullanın.