Ryzen İşlemcilerinde
İnternet 185 views 0

AMD, Ryzen İşlemcilerinde %30’a Varan Fiyat İndirimi!

AMD,  Ryzen İşlemcilerinde %30’a varan fiyat indirimi gerçekleştirdi. Avrupa ve Amerika ‘da satışının gerçekleştirdiği noktalarda %30 indirim devreye girmiş ve kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda.

 Ryzen İşlemcilerinde %30 İndirim!

AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcilerinde sessiz sedasız önemli fiyat indirimleri yapıldı. Hem Amerika’da hem de Avrupa’daki satış noktalarında etkili olduğunu gözlemlediğim indirimle ilgili henüz resmi herhangi bir açıklama yapılmasa da, modeline göre %30’a varan fiyat indirimleri piyasanın son dönemde gördüğü en agresif fırsat anlamına geliyor.

AMD’nin en güçlü masaüstü işlemci modeli olan 16 çekirdek ve 32 izlek destekli Threadripper 1950X, birkaç ay önce 999$ etiket fiyatıyla lanse edilmişti. Şimdiye 799$ dolar seviyesinden yani %25 indirimle alabilmek mümkün. Hatta 920 dolar seviyesinde X399 anakartla pake olarak sunulan çeşitli fırsatlar da dikkatlerden kaçmıyor.

Ryzen 7 ailesinin en kaslı modeli olan 8 çekirdekli 1800X, 499 dolar tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla pazara girmişti. Kademeli olarak ufak fiyat güncellemeleri yapılan işlemci bugün itibariyle 320 dolar seviyesinden bulunabiliyor yani %55’e varan bir indirim yaşanmış oluyor, çıkışından bu yana bir yıl bile geçmemiş bir işlemci için.