PetaFLOP
Donanım 112 views 0

AMD, EPYC Tabanlı PetaFLOP Sistemleri Mümkün Kılıyor!

AMD bu geniş portfolyoyu, içerisinde güncellenmiş geliştirme araç ve kütüphanelerini barındıran yeni ROCm 1.7’nin de bulunduğu yazılımlarla birleştiriyor. Hazır AMD EPYC Tabanlı PetaFLOP sistemleri mümkün kılıyor.

Hem heterojen süper bilgisayar sistemlerini hem de belleğe bağlı, işlemci ile yönlendiriyor. EPYC’li yüksek performanslı platformları geniş anlamda destekleyen AMD.  Çoklu iş yüklerinin ihtiyaçlarına benzersiz olarak dolar başına performansta Intel Xeon Platinum 8180M’e göre EPYC 7601 ile 3 kata kadar avantaj sağlıyor. AMD çözümleri için hedef iş yükleri arasında şunlar bulunuyor.  Makine öğrenimi, hava durumu modelleme, işlemsel akışkan dinamiği, havacılık ve otomotiv sektörleri için simülasyon ve çarpışma analizi, petrol ve doğalgaz keşifleri ve daha fazlası yer alıyor.

Etkinlikte ASUS’un RS720A-E9 ve RS700A-E9 sunucuları, GIGABYTE Technology’nin R ve G serisi rack sunucuları. Penguin Computing’in Altus serisi 1U ve 2U sunucu platformları, Supermicro’nun EPYC tabanlı A+ sunucuları. TYAN’ın EPYC işlemcili sunucuları ile BOXX, EchoStreams, HPE gibi firmaların AMD tabanlı çözümleri de yer aldı.

Tamamen AMD İçerikli PetaFLOP Superbilgisayar Platformu!

AMD için SC17’deki öne çıkan içeriklerden biri de tek bir EPYC 7000 serisi işlemci ile her biri 12.3 TFLOP tek doğruluklu performansı sunuyor. Dört adet Radeon Instinct MI25 GPU’nun gücünü birleştiren, Inventec P47 sistemi. Büyükten hiper boyutlu yerleştirmeler için AMAX, içerisinde barındırdığı 20 adet P47 platformu ile PetaFLOP’a kadar performans sunuyor. Çekmece başına 10 terabayttan fazla DDR4 bellek sunan [SMART]Rack P47’yi geliştirdi. SMART Rack P47 aynı zamanda gerçek zamanlı sıcaklık, güç ve sistem sağlığının kesintisiz çalışma için önemli. GPU tabanlı kurulumlarda uzaktan takip ve yönetim yazılımı olan, HPC optimizasyonlu SMART DC DCiM yazılımını da barındırıyor. Bununla birlikte deep-learning, öngörü ve eğitim iş yüklerinin kolay implementasyonunu sağlayan AMD’nin ROCm yazılım platformunu da barındırmaktadır.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….