Alarm Merkezi Neden
İnternet 169 views 0

Alarm Merkezi Neden Gerekli? Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar?

Bugünkü yazımızda sizlerle Alarm Merkezi Neden gerek duymamız gerektiğinden bahsedeceğim. Eviniz ya da iş yeriniz, siz olmadığınızda yeterince güvende mi?  Bununla birlikte; ya içerideyseniz, siz yeterince güvende misiniz? İçeride veya dışarıda olun, yaşadığınız, çalıştığınız mekanların güvenliğini sağlamak mümkün. Peki, bunu nasıl yapacağız? Bunun için öncelikle bir alarm sisteminizin olması ve sistemin bir alarm haber alma merkezine bağlanıp oradan kontrol edilebilmesi gerekiyor.

Alarm durumunda AHM sizi arayarak bilgi doğrulama yapar. Bu doğrulama sonunda sizin kararınız eşliğinde alarm türüne göre evinize veya işyerinize gerekli birimler gönderilir. AHM ile 7/24 bu hizmet sunulur.

Alarm sisteminizin seçiminde olduğu gibi Alarm Haber alma Merkezi – AHM’yi seçerken de özenli olunmalıdır. Daha sonra sorun yaşanmaması için bir AHM’de olması gereken özelliklerin de bilinmesi gerekir.

Alarm Merkezi Neden Seçilmeli?

  1. -İnternet üzerinde bir şikayet taraması yaparak, varsa daha önceki kullanıcıların memnun olmadığı konuları ve bu sorunlara nasıl yanıt bulunduğunu öğrenebilirsiniz
  2. -Bildiğiniz gibi alarm sistemleri doğrudan güvenlik sağlamaz. Sorunun çok kısa sürede fark edilmesini ve henüz fırsat varken önlem alınabilmesini sağlar. Yani zamanla yarışırlar ve etkinlikleri hızları ile ölçülür. Alarm durumunda AHM’nin yanıt vermesi için standard süre maksimum 1 dakikadır. Daha uzun süren yanıtlar risk grubuna girer.
  3. -AHM için kullanılan ulusal kalite standardı UL sertifikasıdır. Bu sertifikayı alabilmek için güvenlik sektöründe kabul görecek kalitede olmak gerekir. UL sertifikası bulunan merkezlerin fiziksel kapasitelerinden gönül rahatlığıyla emin olabilirsiniz.
  4. -Alarm sisteminiz ve buna bağlı Alarm Merkezi hizmetinden yararlanıyorsanız sigorta bedeli için ödeyeceğiniz miktardan da tasarruf edebilirsiniz. Mevcut sigorta şirketini bilgilendirip gerekli evrakları sağladığınız takdirde risk durumunuz en aza ineceğinden sigorta ödemelerinde indirim sağlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….