Akıllı Ev Sistemleri
Donanım 2.438 views 0

Akıllı Ev Sistemleri Nedir?Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Akıllı Ev Sistemleri nedir, ne gibi faydalı var, hayatımızda neleri değiştirdi? Parma Bilişim olarak bu yazımızda bunları sizinle paylaşacağız. İlk olarak akıllı ev ne demektir bununla başlayalım.

Akıllı Ev Nedir?

Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamak,konforlu ve enerji veriminden faydalanarak yaşamak isteyen bireyler için en akıllı ve pratik yoldur. Artık günümüzde aklınıza gelebilecek olan bütün cihazlar tek bir platforma üzerinden birbirleriyle etkileşim içinde çalışarak,  hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli olarak takip eder ve uyarı sistemleri ile güvence altına alır. Oluşabilecek her türlü tehlikeye karşı “yangın,su baskını,gaz kaçağı,hırsızlık” bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Güvenilirliğin yanı sıra evinizde bulunan aydınlatma,ısıtma-soğutma sistemlerini de uzaktan yönetmenizi sağlar. Ek olarak perde,panjur,tv vb multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların da kontrolünü sağlar.  Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın da önüne geçebilir ve tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya bilgisayarınız aracılığıyla sağlanır.

Parma Bilişim Olarak Akıllı Ev Sistemleri İle Size Sağladıklarımız

  • Gaz ya da su sızıntısı olduğunda ana vanayı kapatabilir size haber verebilir,
  • Siz evde yokken oluşabilecek herhangi bir güvenlik uyarısını haber verir ve sisteminize uzaktan bağlanıp evde bulunan kameralarla evinizi canlı olarak izlemenize olanak sağlar,
  • Evinizi siz yokken havalandırabilir,
  • Tek bir noktadan evdeki tüm ışıkları (dışarıdaki ışık seviyesine de bağlı olarak) kontrol edebilir,
  • Hava kararınca perdeleri çekebilir,
  • Oda da olmadığınızda ışığı ve klimayı kapatabilir,
  • Topraktaki nem durumuna göre gerekirse bahçenizi sulayabilir,
  • Unutttuğunuz takdirde ütünün bağlı olduğu prizin elektriğini kesebilir,
  • Güvenlik amaçlı olarak, programlanan senaryoya göre, siz evde yokken değişik odaların ışıklarını belirli aralıklarla yakıp söndürebilir, ya da tv’yi açıp kanalları değiştirip, geri kapatabilir.

Bu sistem ile daha bir çok senaryo programlayabilir, aynı zamanda da kontrol etmek istediğiniz klima, otomatik perdeler, vanalar, ses ve görüntü sistemlerini, sistemin dokunmatik kontrol paneli ile evden ya da iphone, ipad, android yazılımlı diğer mobil cihazlarla veya bilgisayar ile bulunduğunuz her yerden ve her zaman kontrol edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Parma Bilişim ile iletişime geçin….
Email: info@parmabilisim.com.tr
Telefon: 0216 661 15 76